SECESPOL ułatwia dobór wymienników ciepła

SECESPOL ułatwia dobór wymienników ciepła

2021-08-16

Wybór optymalnego wymiennika ciepła może być nie lada wyzwaniem, dlatego inżynierowie SECEPOL postanowili to maksymalnie uprościć. Nowa wersja programu doboru Cairo umożliwia dobór właściwego wymiennika już w niespełna minutę. Użytkownicy, oprócz wielu nowości, mogą też liczyć na techniczne wsparcie w czasie rzeczywistym.

Wymienniki ciepła mają bardzo szerokie zastosowanie w różnych branżach przemysłu
i życiu codziennym. Wydajność i niezawodność wymiennika to kluczowe cechy, które decydują o wyborze danego producenta. Aby urządzenie pasowało do wybranej instalacji musi jednak zostać spełnionych szereg innych wymagań.

- Zespół naszych inżynierów, projektując efektywne oraz najbardziej wydajne rozwiązania w dziedzinie wymiany ciepła, skupił się tym razem na ułatwieniu doboru wymienników – tak powstała nowa wersja znanego programu Cairo – tłumaczy Wojciech Miciak, kierownik Działu Badań i Rozwoju SECESPOL. Staraliśmy się połączyć perspektywę konstruktora z naszą wiedzą, aby dobór był z jednej strony możliwie prosty, a z drugiej optymalnie dopasował urządzenie do zadanych parametrów. Algorytmy obliczeniowe wykonywane są w tle, a użytkownik szybko otrzymuje wynik spełniający oczekiwania. W nowej wersji dodaliśmy wiele przydatnych funkcji, w tym podgląd bazy technicznej produktów naszej firmy, wgląd we właściwości płynów używanych  przy ich doborze, czy szacowanie maksymalnych spadków ciśnienia w wymiennikach za pomocą specjalnego kalkulatora – podsumowuje Wojciech Miciak.

Cairo to autorski program doboru wymienników, który jest stale rozwijany w odpowiedzi na potrzeby użytkowników. Dzięki umiejscowieniu programu w chmurze (rozwiązanie Microsoft Azure) można korzystać z niego bez konieczności instalacji, na każdym urządzeniu obsługującym przeglądarkę internetową. CAIRO wykorzystuje wysokie standardy bezpieczeństwa będące standardem w bankowości elektronicznej, a zarządzanie danymi osobowymi jest zgodne z wymogami RODO. Czynniki robocze są certyfikowane przez National Institute of Standards and Technology (NIST).

- Wymienniki można dobrać przynajmniej na dwa sposoby. Nowością jest możliwość doboru poprzez wskazanie wybranej aplikacji. Na koncie klienta zapisywana jest historia doborów, co ułatwia ich powielanie lub modyfikację. Co ważne, w każdej chwili możemy w czasie rzeczywistym wesprzeć klienta mając podgląd jego projektu, co zdecydowanie ułatwi dialog – podkreśla Joanna Wrona, kierownik Działu IT SECESPOL. 

Zobacz rownież animację na naszym kanale YouTube: CAIRO - nowa platforma doboru wymienników ciepła